Riigikogu IRL ja Keskerakonna fraktsioonid tasusid ajalehtede reklaami eest kuluhüvitistega

Tihe konkurents reklaamiturul on viinud paljastusteni ajalehtede toimetuste vahel. Selgus, et ajalehed “Sakala” ja “Pärnu Postimees” avaldasid augusti lõpus parteide reklaamid, mis olid pühendatud algavale kooliaastale. Nende eest tasusid Riigikogu liikmed läbi oma kuluhüvitiste.

Probleem tehakse sellest, et kuulutused olid avaldatud erakonna nimel aga nende eest tasuti konkreetsete saadikute hüvitisest.

Asja ümber tekkinud tähelepanust hirmununa teatas IRL-i, et nende liikmed maksavad endale hüvitatud summad tagasi.

Kuna ajalehtedes Sakala ja Pärnu Postimees ilmunud kuulutuste eest kuluhüvitisega tasumine on olnud mitmeti tõlgendatav, siis maksavad IRLi fraktsiooni liikmed selle raha riigikogu kantseleile tagasi.

http://www.ohtuleht.ee/447930

See meenutab vargust ERR-is, kus töötaja kasutas ära talle antud volitusi ja aktsepteeris suuremas mahus arveid kui tegelikult osutati teenuseid. Tekkinud vahe kavatses paigutada omaenda teleprojekti ehk siis sisuliselt varastas. Eesti Reformierakonna ringhäälingu algne reaktsioon oli ka selline, et ta küll varastas aga maksis meile kogu raha tagasi ja me asja politseisse ei anna. Mõned päevad hiljem esitati siiski politseisse kuriteo kohta avaldus.

Midagi sarnast tuleb välja ka IRL-i käitumisest, et proovisime saadikute esinduskulu arvel teha kogu erakonnale reklaami aga selle ilmsiks tulles oleme valmis ka omaenda rahadest maksma. Seejuures jäetakse ütlemata, et suurem osa erakonna rahadest saadakse niigi maksumaksja tehtud annetustest (riigieelarvelised eraldised). Lõpuks polegi väga vahet, kas maksumaksja rahadest makstakse parteide reklaamide eest läbi riigilt saadud toetuse või partei saadikutele määratud kuluhüvitiste.

Maksumaksja rahade kasutamine parteide tegevuses on täiesti seaduslik tegevus kui rahakasutus on vastavalt märgistatud ehk öeldud, kes tasus mingi reklaami või infomaterjali eest.

Lisa kommentaar