Paljulubav reformikas Anna-Maria Galojan mõisteti süüdi

2007. aasta alguses olid Tallinna kesklinnas ja ilmselt ka Lasnamäel ning Pirital väljas Reformierakonna paljulubava noorkandidaadi Anna-Maria Galojani plakatid. Ta tutvustas ennast politoloogina ning lubas professionaalsemat ja tasakaalukamat poliitikat.

Professionaalsem ja tasakaalukam kulutaja, võiks olla järeldus 2007. aasta alguse välireklaamist. Foto Virgo Kruve

Professionaalsem ja tasakaalukam kulutaja, võiks olla järeldus 2007. aasta alguse välireklaamist. Foto Virgo Kruve

Valimistel kogus ta 462 häält ja see oli ilmselt alla tema ootuste. Ta oli ju teinud kõik õigesti! Ilusad pildid endast nii kodulehele, välireklaamiks, trükireklaamiks kui ka telereklaamiks. Just, tema telereklaam jõudis isegi EuroNewsi uudislõiku 4. märtsil 2007 kui räägiti Eesti valimistest. Isegi sellele vaatamata jäi ta ihaldatud kohast ilma.

Semud samast erakonnast ei lasknud tal kaua kurvastada ja otsisid talle uue väljakutse Eesti Euroopa Liikumise MTÜ juhina. Ta sai selle juhatuse ainsaks liikmeks 25. juulil 2007. Sellele järgnevat on ilmselt paljud lugenud, kuidas ta parandas oma meeleolu läbi kallite riiete, söökide ja teenuste ostmise, mille eest tasus MTÜ arvelt. Ta tundis ennast piisavalt kindlustatuna, sest oli ju poseerinud koos justiitsminister Rein Langi ja Riigikogu asespiiker Kristiina Ojulandiga!

Ometigi jäi tema tegevus seal lühikeseks, sest juba sama aasta 18. oktoobril tagandati ta ametist, sest raha kuritarvitused olid tulnud ilmsiks.

Võimalik, et ta ei kulutanudki raha vaid oma masenduse ravimiseks ja heaolu tekitamiseks vaid maksis näiteks valimiskampaania ajal tehtud kulutusi.

Süüdistuse kohaselt kulutas Galojan EEL-i juhatuse liikmena 2007. aasta suvel enda tarbeks ligi miljoni krooni ulatuses EEL-i raha erinevate ilukaupade ja -teenuste, sealhulgas hinnaliste riiete, jalanõude ja ehete ning mitme lõbureisi eest tasumiseks. Väidetavalt kuritarvitas Galojan ka MTÜ kinkekaarte ning maksis ühele ajakirjale raha, et nad teeksid temast kaaneloo.

Harju maakohus mõistis MTÜ Eesti Euroopa Liikumise (EEL) endise juhi Anna-Maria Galojani süüdi ligi 60 000 euro omastamises ja võltsitud dokumentide kasutamises ning määras talle liitkaristuseks ühe aasta ja kümne kuu pikkuse vangistuse.

Reaalselt tuleb Galojanil vangis veeta viis kuud, ülejäänud aasta ja viis kuud tuleb tal kanda tingimisi karistust nelja-aastase katseajaga.

Lisakaristusena võetakse Galojanilt kolmeks aastaks õigus kuuluda juriidiliste isikute juhtorganitesse. Tsiviilhagi rahuldati 47 956 euro ulatuses, lisaks peab süüdimõistetu tasuma riigituludesse sundraha 417,03 eurot, menetluskulud ja kaitsjale kaitsjatasu.

Allikas: http://www.postimees.ee/?id=430030

Väärib rõhutamist, et Postimees ei maininud sõnagagi tema kuulumist Eesti Reformierakonda kui ta pani need tegevused toime.

Lisa kommentaar