Meikar ja Reformierakonna annetused

22. mail 2012 avalikustas Reformierakonna liige Silver Meikar, et oli osalenud erakonnale annetatud raha puhtaks pesemises. See toimus nii, et talle anti kontoris ümbrik sularahaga, ta maksis selle oma pangakontole ja tegi ülekande erakonnale. Erakond avalikustas selle raha kui Silver Meikari annetuse aga tegelikud sularaha andjad jäid saladusse.

Artiklite kronoloogia

Oluliselt suurem küsimus on see, kust see raha tuli,” rääkis Meikar “Aktuaalsele kaamerale” http://uudised.err.ee/index.php?06253435
KISUB KOOMILISEKS: reformierakondlane Karis võttis oma sõnad tagasi http://www.ohtuleht.ee/477866
Annetuste kahtlane muster Reformierakonnas http://www.postimees.ee/850584/annetuste-kahtlane-muster-reformierakonnas/ “Üks allikas ütleski Postimehele, et 2010. aasta esimeses ja teises kvartalis on enamik annetusi rahapesu. See ei käi suuremate summade ja ärimeeste kohta, vaid just poliitikutelt ja parteikontori töötajatelt tulnud 10 000 – 30 000 krooni suuruste summade kohta. Sellel perioodil annetasid selliseid summasid – tihti mitu korda – niisugused tuntud reformierakondlased nagu Rain Rosimannus, Keit Pentus, Arto Aas, tollane peasekretär Kristen Michal ise, aga ka eelmainitud Luik ja Meikar./…/Üks allikas ütleski, et n-ö ülevalt poolt oli eile tulnud käsk telefonidele mitte vastata ja ajakirjanikega mitte rääkida.”
President Ilves nõuab uurimist http://www.ohtuleht.ee/477932 2. juunil 2004. aastal annetas Ilves 50 000 krooni ja viis päeva hiljem 20 000 krooni, millel selgitused puuduvad.
http://www.ohtuleht.ee/477929 Sümptomaatiline on ka üksmeelne vaikus, millega ülejäänud erakonnad on Meikari avaldust «tervitanud». Järelikult on ka Meikari teema sumbuma määratud, kui struktuurid ei otsusta töövõidu vormistamiseks kedagi tõsisemalt kimbutama hakata.
Juhtkiri: Salaraha läheb haisema http://www.epl.ee/news/arvamus/juhtkiri-salaraha-laheb-haisema.d?id=64433946 Põhiküsimus ei ole Michal ja Meikar, vaid Eesti erakondade rahastamise skeem http://www.epl.ee/news/eesti/pohikusimus-ei-ole-michal-ja-meikar-vaid-eesti-erakondade-rahastamise-skeem.d?id=64433930 “Endine õiguskantsler Allar Jõks ütleb, et tuleb taastada õiguslik vastutus erakonna varjatud rahastamise eest.”

Veel üks tunnistaja: Endine reformierakondlane tunnistas Pallingult saadud raha annetamist http://uudised.err.ee/index.php?06253524 “Minule pakuti ka neli aastat tagasi teatud summat, summaks oli siis ligi 15 tuhat krooni, et ma viiksin selle Reformierakonna toetuseks panka,” rääkis erakonna liige ja nimetas pakkujaks Kalle Pallingut.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Lisa kommentaar