Me saame sõimata Eesti Vabariigi ministri käest

(Aivar Riisalu 17.10.2011 Riigikogus) Ma kuulsin täna suure huviga, et Eesti Energia langetab 40 miljonilisi investeerimisotsuseid projektijuhtide tasemel. Õilsa eesmärgi nimel.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts
Ära demagoogitse!

Aseesimees Jüri Ratas
Austatud minister, ma palun mitte sekkuda!

Aivar Riisalu
No näete! Ma loodan, et ka stenogrammi läheb see sisse, et minister sekkub isegi Riigikogu liikme kõnesse!

Aseesimees Jüri Ratas
Hea ettekandja, ma palun korraks, et te peatuksite! Härra minister, ma palun, et te ei segaks vahele ettekandjale! Aitäh teile! Palun, hea ettekandja!

Aivar Riisalu
Me ei ole saanud täna selgeid vastuseid Eesti Energia tegevusest Ameerika Ühendriikides. Meil puudub täna selge vastus, mida Eesti Energia ajab Jordaanias. Meil ei ole täna selgeid vastuseid, mitu miljonit maksis Eesti Energia poolt korraldatud IPO. Meil ei ole Eesti Energia puhul väga paljudele küsimustele selgeid vastuseid ja elektri hind tõuseb, mis on täiesti loomulik, sest me oleme minemas energia vabaturule ja sellega seonduvalt elektri hind peabki tõusma.
Mis ongi siis Eesti Energia lõppeesmärk? Minu hea kolleeg Igor Gräzin ütles väga ilusa lause, adresseerides selle Sandor Liivele: “Sandor Liive, sina ei ole ärimees. Sina oled sotsiaaltöötaja, kelle ülesanne on Eesti ettevõtlusele ja kodanikele müüa konkurentsivõimelist ja võimalikult madala hinnaga elektrienergiat, sest seda on meie ühiskonnale vaja.” Mina ei taha tuua paralleele, aga ma väidan, et ka Keskerakonna juures mulle ei meeldi väga paljud otsused, mis on tehtud näiteks Tallinna Linnavalitsuses. Samas ma näen, kus metodoloogiliselt rünnatakse erinevaid Tallinna Linnavalitsuse projekte, mis on tasemel tehtud otsuseid, siis on justkui hästi. Ja kui meie üritame selgust saada parlamendi liikmetena vaba ajakirjanduse poolt püstitatud probleemidele, siis me saame lihtsalt sõimata. Me saame sõimata Eesti Vabariigi ministri käest. Minu meelest oleks ministril põhjust tagasi astuda!

Eelnev pärines Riigikogu stenogrammist kui Juhan Parts pidi selgitama Eesti riigi poolt 40 miljoni kroonise põlevkivituha uurimise projekti tausta ja antud vastused viisid Aivar Riisalu (Keskerakond) eelnevalt esitatud kõneni.

Uurimist toimetavas edasi asjatundjad ja korruptsiooni valvurid hoiavad sündmustega ka lugejaid kursis.

Sildid:

Lisa kommentaar