Korruptsiooni oht! Eestis plaanitakse 7500 inimese jaoks oma telekanalit

Reformist Ants Leemets on puuetega inimeste organisatsiooni juhina vist nõusse saanud Eesti Reformierakonna Ringhäälingu juhatuse esimehe Margus Allikmaa (endine kultuuriminister ja reformist), kes nüüd räägib plaanist avada järgmisest aastast pimedatele mõeldud telekanal. Seda eristaks tavalisest televisioonist see, et filmide subtiitrid loetakse kõnesüntesaatori poolt vaatajatele-kuulajatele ette.

ERR-i rahastust tuleb tugevalt kärpida, sest taolise nišši jaoks ei tohi eraldi telekanalit avada. See on ilmne raha raiskamine.
Lahendus on palju lihtsam. Tiitrid tuleb edastada eraldi pildist (failina) ja mitte neid kaadrite peale kleepida. Kui tiitrifail on eraldi, siis peaks olema tehniliselt juba lihtne selle alusel ka teksti kõnesünteesi abil esitada. See on funktsioon, mida räägiti digitelevisiooni tulekul, et saab võimalikuks erinevates keeltes (eesti, vene, inglise jne) tiitrite valimine. Kui Eesti telekanalite subtiitrid oleksid edastatud eraldi failidena, siis oleks lihtsam spetsiaalse digiboksi abil neid ka ette lugeda ehk teksti sünteesida. Ma ei tea, kas selline digiboks eksisteerib või mis on selle hinnad (pimedate asjad on tavaliste inimeste omadest tavaliselt 10 korda kallimad) aga taoline lahendus oleks palju mõistlikum kui teha umbes 7500 pimeda inimese jaoks oma telekanal. See oleks veel väiksem vaatajaskond kui TTV-l ehk sinna Alo-TV kanti! Palun vabandust, see tartlaste telekanal on ilmselt ka suurema vaadatavusega kui 7500 inimest üle Eesti.

Ma arvan, et see on järjekordne reformistide “lastehoiu teenuse portaal” ehk kulutatakse miljoneid ja tegelikult sellest midagi ei saadagi. Seda projekti tuleks lähemalt uurida, sest see lõhnab tõsiselt maksumaksja raha väärkasutusele. Isegi kui seda rahastab Euroopa Liit, ei tohi lubada selle juhtumist. Pimedad peavad saama vaadata samu telekanaleid kui nägijad,  neid ei ole vaja küüditada mingile eraldi kanalile. Enne seda peaks ETV avama täielikult venekeelse telekanali, millel oleks umbes 270 tuhat vaatajat ehk umbes 36 korda rohkem.

Sellest ETV kavast kirjutas EPL: http://www.epl.ee/artikkel/601639

2 kommentaari

 • Priit Utsar ütleb:

  Tere!

  Kui usume, et me suudame ohjeldada korruptsiooni, siis me eksime!
  Miks me eksime?
  Selleks tuleks eelkõige alustada erakondadest, kus Reformikad ja IRL on varjatud tagatubades omale seadusi loonud, mis ei lubagi uurida korruptsiooni. Lihne on varjata ajalugu, kui seadusega see kohe 50 aastaks luku taha on võimalik peita.
  Kas see on demokraatia, kui ajaloos tehtud väärad sammud saab peita rahva eest?
  Millest me räägime?
  Kui peaminister on koos Siim Kallasega suurvarguse taga ja Riigikohtu esimeheks on erakondlane ning kunagine minister, siis andke andeks ei sünnigi ju õiglaseid otsuseid.
  Eks uurige ajalugu, kes on kes Eestis ja miks Tartu KommertsPank pankrotistus?
  Kes omasid toona võimu ja mis mänge nad mängisid?
  Kõik erakonnad on siiani teadlikud, mis ajaloos on toimunud, ent nad mängivad just Eesti kodaniku rumalusele, sest see on neile kasulik.
  Nii jagatakse seda vaest Eesti Riiki ja juhitakse tagatubadest, nagu Siim Kallas!
  Aga võtke või jätke, sest mõtlemine on vabatahtlik asi, ning ega kõigil pole see just kättesaadav!

  Edu adumisele!

  Priit Utsar.

 • PP ütleb:

  Ei ole isegi mingit spetsiaalset digiboxi vaja. Päris paljudel tänapäevastel seadmetel on võimalus valida mitme heliriba vahel. Pimedatele mõeldud pealeloetud teksti saaks lihtsalt omaette heliribana edastada. Näiteks Elioni digitv võimaldab juba aastaid National Geographicu jt kanalite puhul valida heli keelt.

Lisa kommentaar