Eesti riik müüb firmade omanikele Schengeni viisa pealekauba

ERR andis teada, et idast tulnud ärimehed kuritarvitavad Eesti pakutavat elamisloa võimalust juriidilise isiku juhatuse liikmele ning selleks eraldatud 1000 elamisluba sai juba septembriks täis. Valitsus võttis vastu otsuse piirarvu tõsta 300 võrra. Artikli lõpus on aga öeldud: “Kuritarvituste ohjeldamiseks piiras siseminister suvel juhatuse liikmetele väljastatavate elamislubade arvu.” Kuidagi vastandlikud väited samas artiklis:  “tänavused 1000 elamisluba olid septembriks pea viimseni välja antud ja valitsus pidi piirmäära 300 võrra tõstma” ning “Kuritarvituste ohjeldamiseks piiras siseminister suvel juhatuse liikmetele väljastatavate elamislubade arvu.”

Eesti tahtis siia tuua firmade asustamisest huvitatud inimesi aga tegelikult tulid siia spekulandid, kes registreerisid küll firma ja vormistasid ennst juhatuse liikmeks aga tegelikult ei ole Eestisse elama asunud. Nende huvi on olnud saada vaid elamisluba, sest sellega kaasneb ka viisavaba reisimine kogu Euroopa Schengeni viisaruumis.

Pole ka ime, et Isamaa ja Res Publica liidu maja ostis Venemaalt pärit ärimees Soldunov, kes lasi parteil veel 3 kuud pärast tehingut registri järgi samal aadressil edasi eksisteerida. Kui tehing toimus aprilli keskpaigas, siis 1. oktoobril asuvad nad endiselt Wismari 11 ehk oma vanas majas.

Eesti riik on Euroopa Liidus äriühingu jaoks ainus maksuparadiis. Üheski teises riigis ei kehti 0-protsendiline maksumäär reinvesteeritud kasumile. See laseb raha siit maksuvabalt ka välja viia.

Loe lisaks: ERR “Ekspert: fiktiivse äriühingu abil elamisloa taotlemine on massiline” http://uudised.err.ee/index.php?06235769

Lisa kommentaar